Pietní shromáždění k uctění památky obětí romského holocaustu proběhne v Hodoníně u Kunštátu

Letos v srpnu si připomínáme 75. výročí od vypravení velkého transportu romských mužů, žen a dětí z tzv. cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu do koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz II-Birkenau. Většina z nich se už nikdy nevrátila. V táboře během internace zahynulo 207 osob, přičemž věk nejmladší vězeňkyně Libuše Malíkové byl pouhé 4 měsíce. 

V neděli 19. 8. 2018 se konalo v Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě na místě bývalého tzv. cikánského tábora pietní shromáždění k uctění památky obětí holokaustu. Poté proběhl seminář o vzdělávání na místech paměti, který je součástí Letní školy pro učitele, kterou pořádá Muzeum romské kultury a Institut Terezínské iniciativy ve spolupráci s organizací ROMEA.

V pátek 17. srpna v 18 hodin proběhla v Muzeu romské kultury také debata s Petrem Torákem – rodákem z Liberce, který žije v Anglii a jako první český Rom obdržel řád Britského impéria. 

Více na http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/pietni-shromazdeni-k-ucteni-pamatky-obeti-romskeho-holocaustu-probehne-uz-tuto-nedeli-v-hodonine-u-kunstatu

Komentáře jsou zakázány.