MPSV vyhlásilo soutěž Pečující roku, při které budou oceněni neformální pečovatele z celého Česka

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo soutěž Pečující roku, jejímž cílem je ocenit neformální rodinné pečující. Soutěž bude probíhat ve třech kategoriích. Nominovaným může být kdokoliv z široké veřejnosti. Přihlášky mohou soutěžící posílat do 26. 4. 2019, kdy se nominace uzavřou. Vítězům pak předá ocenění ministryně Jana Maláčová na Fóru rodinné politiky 15. 5. 2019 v Brně. 

Soutěž proběhne ve třech kategoriích:

  1. péče o seniora staršího 65 let
  2. péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného mladšího 18 let
  3. péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného staršího 18 let

Nominovat pečující do těchto kategorií může kdokoliv. Stačí zaslat jméno, příjmení, adresu, telefonní číslo, e-mail nominovaného a kategorii, v níž je nominován na adresu soutezpecujiciroku@mpsv.cz. 

K e-mailu bude nutné připojit osobní příběh nominovaného, podle kterého bude odborná porota rozhodovat. Text by neměl přesahovat délku 250 slov.

Nominaci a osobní příběh můžete zaslat také klasickou poštou na adresu MPSV Na Poříčním právu 376/1, 128 00 Praha 2. Na obálku napište heslo „Pečující roku“. Pro nominace zaslané poštou platí datum odeslání uvedené na obálce.    

Více na: https://www.mpsv.cz/files/clanky/35392/2019_04_12_TZ_MPSV_vyhlasilo_soutez_Pecujici_roku._Oceni_neformalni_pecovatele_z_celeho_Ceska.pdf

Komentáře jsou zakázány.