Desítky soudců a žalobců v Praze bydlí za ceny pro chudé

Na veřejnost se dostal případ obyvatelky Prahy, která byla v sociální nouzi, ale nezískala byt s nižším nájmem, jelikož byty obývají podnikatelé, manažer televize či soudci.

V přehledu nájemníků figuruje zhruba 60 soudců a státních zástupců, kteří v bytech pražského magistrátu platí nájemné ve výši okolo 60 korun za metr čtvereční, ačkoliv má být tato cena za pronájem učena pro lidi, jež se ocitli v sociální tísni. Normální cena se u jiných městských bytů pohybuje okolo 100 korun za metr čtvereční, u soukromého pronájmu v průměru za 130 korun za metr čtvereční.

Magistrát to, že v jeho bytech soudci nebo žalobci bydlí, potvrzuje. Odmítá se však vyjadřovat ke konkrétním jménům. Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman tvrdí, že výše nájmu, kterou soudce nebo žalobce platí, je jejich osobní údaj.

Radní Radek Lacko z hnutí ANO, pod něhož problematika bydlení spadá, pak uvedl, že výši nájmu schvalovala rada města podle zákona. A tak podle něho nelze mluvit o tom, že by soudci a žalobci měli nárok na sociální nájemné.

„Nicméně Praha, jako pronajímatel, si je vědoma skutečnosti, že byty mohou užívat osoby, které pomoc města se zajištěním bydlení nepotřebují,“ uvedl Lacko.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/desitky-soudcu-a-zalobcu-v-praze-bydli-za-ceny-pro-chude-29910

Komentáře jsou zakázány.