Zvýšení rodičovského příspěvku se dočkají všichni aktivně pobírající k 1. 1. 2020

Dne 20. května 2019 schválila vláda návrh na zvýšení rodičovského příspěvku pro všechny aktivně pobírající rodiče. Rodičovský příspěvek by se tak od ledna zvedl až o 80 tisíc korun. Novela zákona o státní sociální podpoře teď poputuje do Poslanecké sněmovny.

Vládou schválený návrh vychází nejen z požadavků Ministerstva financí, ale i zástupců rodičů podepsaných pod peticí za spravedlivý rodičovský příspěvek. Tu podpořilo 54 tisíc lidí.

Součástí novely zákona o státní sociální podpoře není jen navýšení rodičovského příspěvku. Nově budou moci být děti do 2 let ve školce nebo v obdobném školském zařízení 92 hodin měsíčně, aniž by rodiny přišly o rodičovský příspěvek. Dosud byl limit pouze 46 hodin měsíčně. Změna pomůže rodičům lépe sladit rodinný a pracovní život.

Princip čerpání je dostupný pod tímto odkazem:

https://www.mpsv.cz/files/clanky/35519/TZ_-_Ministryne_Malacova_predlozi_vlade_navrh_na_zvyseni_rodicovskeho_prispevku_pro_vsechny_aktivne_pobirajici_k_1._1._2020.pdf

Více na: https://www.mpsv.cz/files/clanky/35519/TZ_-_Ministryne_Malacova_predlozi_vlade_navrh_na_zvyseni_rodicovskeho_prispevku_pro_vsechny_aktivne_pobirajici_k_1._1._2020.pdf

Komentáře jsou zakázány.