Za nenávistný vzkaz teplickým prvňáčkům jde pachatelka před soud

Za výhrůžný komentář na internetu směřovaný proti prvňáčkům ze Základní školy Plynárenská v teplických Proseticích, kterou navštěvují zejména romské, vietnamské a arabské děti podalo obžalobu na šestadvacetiletou ženu z Tachova tento týden státní zastupitelství.  

Policie ženu obvinila již v červenci, ale kriminalisté případ původně odložili, protože podle nich šlo zřejmě o přestupek.  Do případu se ale vložil Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Po jeho námitkách se vyšetřování vrátilo do přípravného řízení. Ženě nově hrozí až tříleté vězení.

Obžalovaná Romana L. podle dřívějších informací použila slovo „rovnou“ a k tomu byl obrázek pistole. Komentář se objevil mezi mnoha dalšími pod fotografií žáků, kterou loni zveřejnil na internetu regionální deník a řada lidí ji pak sdílela.

Obžaloba hovoří o násilí proti skupině obyvatel a podněcování k nenávisti a omezování práv a svobod.,

Obžalovaná: Byl to nevhodný humor

Podle šéfa žalobců Zemana žena vyhrožovala skupině lidí usmrcením na veřejně přístupné počítačové síti a je za to trestně odpovědná. „Přitěžující okolností je skutečnost, že výhrůžka směřovala vůči šesti až sedmiletým dětem,“ argumentoval již dříve.

Více na https://www.novinky.cz/krimi/482034-za-nenavistny-vzkaz-teplickym-prvnackum-jde-pred-soud-26leta-zena.html

Komentáře jsou zakázány.