Výzva ke zrušení rasistického webu www.White-Media.info

Dne 6. listopadu 2014 vyzval Český helsinský výbor spolu s Amnesty International ČR odpovědné členy vlády a další veřejně působící osoby ke zrušení rasistického webu www.White-Media.info.

Tyto webové stránky veřejně různými nepřijatelnými způsoby hanobí skupinu obyvatel na základě její rasy, šíří a podněcují rasovou nenávist. Současně s touto činností jsou na webu dlouhodobě a soustavně napadáni jednotlivci i organizace hájící lidská práva, kteří musí čelit útokům hackerů sdružených kolem tohoto webu. Více viz. zveřejněná tisková zpráva.

ČHV současně zaslal odpovědným členům vlády tzn. ministru vnitra, spravedlnosti, ministru pro lidská práva a premiérovi dopis, aby se neprodleně zasadili o zrušení fungování veřejně dostupného webu www.White-Media.info, jehož obsah je v rozporu se zákony i s mezinárodními závazky České republiky v oblasti lidských práv. Dopis ve formátu PDF naleznete zde.

Komentáře

Výzva ke zrušení rasistického webu www.White-Media.info — 3 komentáře

 1. Nejsem rasista a znám plno černochů i cikánů se kterýma jsem chodil na pivo i navštěvoval je u nich doma a oni chodili ke mně dokud jsem byl zdráv a nevidím důvod proč bych neměl být informován o děním které naše sdělovací prostředky zamlží nebo úplně zamlčí.Slovenská media dávají úplně jiné a opačné zprávy jak ty naše,Ukrajina,emigranti a atd.Jsem svéprávný a mám plný právo o své informovanosti rozhodovat sám a nepotřebuji aby mě někdo o toto právo připravoval,užil jsem si toho dost za komunistů a doufám,že se Vám ty stránky nepodaří zablokovat.S pozdravem Zdeněk Vopálenský

 2. Svoboda slova vám nic neříká, nebuďte proboha jak ti komunisti.

  • to Svoboda slova: Zajímalo by mě, jak byste reagoval, kdyby White Media šířily pomluvy o Vás a štvaly lidi proti Vám.

   Víte, souhlasím s Voltairovským přístupem „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu bránit právo to říkat“. Tento přístup samotný je však nekompletní, protože ignoruje skutečnost, že vyřčená slova se mohou stát zbraní. Sama slova sice zabíjet nemohou, ale mohou k zabíjení vést. Stačí jen nespokojená skupina lidí a charismatický řečník, který označí „viníky“ a nabídne „řešení“. Nespokojený člověk má tendenci inklinovat k jednoduchým a rychlým řešením, což je přirozené. Kdo z nás se chce mít blbě? Zároveň jsme podle Aristotela „tvorové sociální“, je tedy přirozená i touha někam patřit a srocovat se do skupin podle společných zájmů.

   Ano, můžeme si říci „To je přeci na zodpovědnosti každého z nás, abychom nelhali a neštvali lidi proti sobě“. Mně však tento přístup připadá velice utopický. Kdo z nás je totiž bez viny? Kdo z nás nikdy nelhal? Kdo z nás nikdy nikoho nepomlouval? Ano, malé lži typu „Janča chčije do umyvadla“ lze považovat za malé neškodné lži, které způsobují maximálně posměšky a časem se na ně stejně zapomene, ale jak víme, malé neškodné lži mohou přerůst v odporné a nebezpečné lži typu „Židé zabíjejí křesťanské panny“. V kombinaci s vhodným prostředím se pak takováto lež může stát spouštěčem genocidy.

   Na základě předložených argumentů se domnívám, že stejně, jako je trestně stíhán vrah, by měl být trestně stíhán i lhář a pomlouvač, třebaže je to omezení svobody slova. Rovněž se však domnívám, že lež, pomluva, podněcování k útoku a podobné „excesy“ by měly být jediné jevy, kterých se omezení svobody slova týká. Mně to nevadí, smysluplně kritizovat se dá i bez použití urážek. 🙂