Výhrůžky hackerů kolem webu White-media jsou útokem na demokratický systém

Extremistický web White Media zveřejnil další emaily premiéra Bohuslavu Sobotkovi. Tvrdí také, že si ministerský předseda do své soukromé emailové schránky přeposlal dokument podléhající utajení.

Extremisté navíc na tomto webu vyhrožují, že zveřejní kompletní obsah Sobotkova emailu. „Pokud bude někdo z nás zatčen nebo zařídíte zrušení našeho webu, dostanou se na veřejnost kompletní obsahy emailových schránek Sobotky a dalších členů jeho gangu,“ stojí na webu. „Navíc by vám pak hackeři vyhlásili totální válku. Nacionální revoluci nezastavíte a za každé pronásledování nacionalistů přijde radikální odveta,“ píše se také v krátkém prohlášení.

Premiér Sobotka únik tajných informací skrze nabouraný soukromý email popírá. Ministerstvo vnitra považuje výhrůžky hackerů za útok na demokratický systém a podle toho k nim bude dle mluvčí resortu přistupovat.

Nabourání emailu ministerského předsedy vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Podle časopisu Respekt přitom policie mimo jiné zkouší získat přístupová hesla k extremistickému webu, což by ji mohlo dovést k jeho současným provozovatelům. Detektivové už o ně prý v minulosti několikrát neúspěšně žádali soudy v USA, kde je server registrován. Vyšetřovatelé podle Respektu řeší i to, jestli nejde o akci, za kterou by mohlo stát Rusko.

Více na http://www.lidovky.cz/extremisticky-web-zverejnil-dalsi-e-maily-ktere-pry-patri-premieru-1p7-/zpravy-domov.aspx?c=A160110_211616_ln_domov_ELE

White Media: Záhadný web bojovníků za rasovou čistotu

Obhájci xenofobie, tak se dají výstižně popsat lidé, kteří stojí za rasistickým serverem White Media. Na svém webu například tvrdí, že odpor k cizincům je základním lidským pudem. A každý, kdo s nimi nesouhlasí, je neomarxistický terorista, s nímž je nutné zatočit.

Jednou z aktivit, kvůli níž si jich už v minulosti všimla média, je sepisování zevrubného seznamu „levičáckých nepřátel“. Do něj patří každý, kdo chrání lidská práva, pomáhá cizincům nebo se netají sympatiemi k sexuálním menšinám.

Aktivity serveru se ale neomezují jen na kyberprostor. Jeho přispěvatelé chodí i „do terénu“. Své ideové odpůrce sledují na ulicích, fotografují a jejich snímky pak vystavují na internetu.

Více na http://www.lidovky.cz/white-media-zahadny-web-bojovniku-za-rasovou-cistotu-p0w-/zpravy-domov.aspx?c=A160106_113345_ln_domov_ele

Komentáře jsou zakázány.