Vladimír Sáňka byl definitivně zproštěn obžaloby

Bývalý předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka byl Nejvyšším soudem definitivně zproštěn obžaloby. Sáňka podle obžaloby zajistil překlad, vydání a distribuci knihy Základy tauhídu – Islámský koncept boha.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman s rozhodnutím nesouhlasil, v dovolání argumentoval pro posouzení salafismu jako hnutí ve smyslu trestního zákoníku. Znalci dříve dospěli k závěru, že nejde o hnutí, ale spíše o teologický směr konzervativního islámu. Podle žalobců to není otázka odborná, ale právní, kterou si měly pražské soudy vyřešit samy.

„Tam, kde existuje ideologie, která má četné stoupence, existuje i hnutí,“ stálo v dovolání. Podle žalobců ve světě hlásaném Bilalem Philipsem – autorem knihy – a jeho souputníky není místo pro svobodu, pluralitu názorů ani respekt k druhým. Salafisté jsou podle dovolání v zahraničí přinejmenším částečně organizovaní, jinak by nebyli schopni své pojetí islámu šířit.

Více na: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/kauza-knihy-zaklady-tauhidu-islamsky-koncept-boha-je-definitivne-vyresena

Komentáře jsou zakázány.