V Ústí skončí dvě ubytovny, dotkne se to 230 lidí

V Ústí nad Labem ukončí ke konci června provoz ubytovna v Klíšské ulici v centru města a také ubytovna v Purkynově ulici na Střekově. ČTK to potvrdila jejich provozovatelka Lea Anderlová, která činnost ukončuje kvůli zdravotním problémům. V objektech žije v současné době asi 230 lidí, včetně několika dětí a seniorů.

Majitelem obou ubytoven je společnost CPI Byty. Podle mluvčí Michaely Winklerové firma sama ubytovny provozovat nebude. „V tuto chvíli řešíme, co bude dál, je to velmi čerstvá záležitost. Že bychom sami provozovali ubytovnu, to ne. Rozhodně nemohu potvrdit prodej,“ řekla ČTK Winklerová s tím, že o konci provozu už společnost informovala magistrát i městské obvody.

Magistrát poskytne lidem, kteří v ubytovnách žijí sociální poradenství, ale nepočítá se s tím, že by lidem nabídlo i náhradní ubytování. Sehnat náhradní ubytování může být podle starostů obou městských částí, kde se ubytovny nacházejí, poměrně komplikované. Důvodem je to, že radnice v minulých letech většinu bytů rozprodaly.

Oba starostové volají po tom, aby město objekty vykoupilo. „Je to jediná šance,“ doplnila Outlá. Magistrát ale o odkoupení domů zatím neuvažuje. „Toto zatím není na pořadu dne,“ dodala Lenka Jaremová z ústeckého magistrátu.

Zdroj: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/v-usti-skonci-dve-ubytovny-dotkne-se-to-230-lidi

Komentáře jsou zakázány.