V České republice je nyní 82 lidí s elektronickými náramky

Podle mluvčí Probační a mediační služby Kristiny Labohé je v České republice  nyní celkem 82 lidí s elektronickými náramky, které začaly být České republice používány od září tohoto roku. Nejvíce z nich pochází z Jižní Moravy. Většina osob má uložený trest domácího vězení, ale dle Labohé je mezi nimi i několik klientů s náhradou vazby a dvě osoby podmíněně propuštěné s domácím vězením.

Domácí vězení může soud uložit až na dva roky, a to u méně závažných trestných činů. Osoba, které byl uložen trest domácího vězení, může docházet do práce, volný čas však musí trávit ve svém bydlišti.

Jestliže osoba, které byl uložen trest domácího vězení, poruší podmínky stanovené soudem a není na stanoveném místě, elektronický monitorovací systém dokáže zjistit, kde se momentálně nachází. Stejně tak zjistí, když se odsouzený přiblíží k člověku, s nímž mu soud zakázal jakýkoliv kontakt.

Pokud domácí vězeň poruší příkazy nebo se pokusí o sejmutí náramku, zařízení okamžitě upozorní pracovníky v operačním středisku, které se nachází v sídle ministerstva spravedlnosti.

Více na: http://www.ceska-justice.cz/2018/11/ceske-republice-ted-82-lidi-elektronickymi-naramky-toho-18-jizni-morave/

Komentáře jsou zakázány.