Turecká charitativní organizace osvobodila dvě Češky unesené v Pákistánu

Dvě 27leté Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová, které byly uneseny 13. března 2013 v Pákistánu, jsou po dvou letech na svobodě. Informovala o tom Česká televize s odvoláním na turecká média. Turecká zpravodajská agentura Anadolu uvedla, že do turecké provincie Van se dívky dostaly v pátek večer po dvouměsíčním intenzívním jednání, uvedl představitel charity IHH Izzet Sahin.

Sahin uvedl, že se na charitu před dvěma měsíci obrátily rodiny poté, co vyčerpaly všechny ostatní možnosti: „Použili jsme veškeré nástroje, co jsme měli k dispozici, abychom je dostali zpátky. Bezpečně jsme je předali rodinám.“ Jak se je podařilo dostat na svobodu, neuvedl.

Humpálová řekla po propuštění, jak zlé bylo zajetí: „Bylo to velmi těžké. Poprvé jsme viděly zbraně a ozbrojené muže. Stále nevíme, kdo nás unesl. Ze zbraní se střílelo a explodovaly bomby. Myslely jsme na své rodiny a udržovaly naživu naději, že v jeden den budeme zachráněny.“

Antonie Chrástecká a Hana Humpálová byly uneseny u Taftanu v pákistánské provincii Balúčistán krátce poté, co překročily íránsko-pákistánskou hranici. Mířily do Kvéty. Cestovaly do Indie.

Více na http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/365512-cesky-unesene-v-pakistanu-jsou-na-svobode.html

Komentáře jsou zakázány.