Třetina senátorů vyzvala Babiše, ať ČR přijme 50 syrských sirotků

Třetina senátorů včetně předsedy horní komory Milana Štěcha (ČSSD) vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) a vládu, aby Česko přijalo 50 syrských sirotků. Na společném prohlášení jsou podepsáni zástupci všech klubů, kromě ANO. K prohlášení podali senátoři také dopis, ve kterém uvedli kritéria, za jakých by měli být syrští sirotci přijati. V dopise stojí, že by měla být kritéria vytyčena tak, aby byli přijati skuteční sirotci, především malé děti, pro které je celá situace velmi traumatizující.

V prohlášení se uvádí: „Žádáme Vás a vládu České republiky o rychlou pomoc těmto dětským sirotkům žijícím nyní v přelidněných řeckých uprchlických táborech. Učiňte, prosím, urychleně taková opatření, aby Česká republika mohla být jednou z těch zemí, která dokáže účinně a bezodkladně pomáhat v nouzi nejvyšší. Žádná politická funkce či obavy o politickou budoucnost nebo výsledky voleb by neměly vést ke zneužívání těchto témat a to včetně návrhů jejich řešení.“

Podnět europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) k přijmutí 50 syrských sirotků vyvolal v posledních dnech silnou veřejnou i politickou reakci. Ve středu o tématu jednali i poslanci. V pátek 21.9 se Šojdrová sejde s Babišem a předloží mu konkrétní plán, mezi jehož hlavní body patří bilaterální spolupráce mezi Českou republikou a Řeckem.

Zdroj: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/tretina-senatoru-vyzvala-babise-at-cr-prijme-50-syrskych-sirotku

Komentáře jsou zakázány.