Tisková zpráva: Český helsinský výbor protestuje proti postupu Nejvyššího státního zástupce v případu Kateřiny Krejčové

Praha: Český helsinský výbor byl nemile překvapen dovoláním Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který je obecně považován za člověka na svém místě, ve věci studentky Kateřiny Krejčové. Pavel Zeman se odvolal proti závěru odvolacího Městského soudu v Praze, který konečně věc posoudil jako přestupek a nikoli jako trestní čin. Kdo věc dlouhodobě sleduje, těžko chápe tento další obrat v kauze, která se podle mínění mnohých neměla nikdy dostat k soudu.

V průběhu zaznívalo mnoho výhrad k jednání státní zástupkyně Zdeny Galkové, a spíše se očekávalo, že jí bude případ odebrán. I soudní znalec u odvolacího soudu vyřkl názor, že „moucha také rameno nepoškodí“, což bylo vidět i na záběrech ČT, která situaci natočila.

Pachuť z postupu Pavla Zemana zůstává i proto, že hrstka studentů vsedě nenásilně protestovala proti průvodu militantních demonstrantů, kteří nesli šibenice proti lidem jiného názoru. Těmto lidem se nestalo nic, zato Kateřina Krejčová je stále vláčena po soudech za marginální přestupek. Postoj nejvyššího státního zástupce v této věci se tak jeví zcela nepochopitelný, neboť se až do této chvíle jevil jako garant změn k lepšímu.

Táňa Fischerová

předsedkyně Českého helsinského výboru, z.s.

Tisková zpráva je ke stažení ve formátu PDF zde.

Komentáře jsou zakázány.