Táňa Fischerová varuje před situací v Česku

V rozhovoru s ČTK vyjádřila Táňa Fischerová obavy ohledně situace v České republice. Na první pohled je podle ni situace dobrá, ale problém nastává, když se člověk začne o situaci zajímat do hloubky.

„Když se podíváte hlouběji, vidíte, že stát začíná slábnout, že se rozkládají jeho struktury, že začíná vítězit svévole, že policie nefunguje, jak by měla. Že mají lidé pocit, že se nedovolají práva. To všechno jsou velmi špatné signály, protože to dohromady působí nedůvěru k celému systému, nahrává to různým autoritativním vládcům a populismu,“ vysvětlila Táňa Fischerová.

Řešením celé situace podle ní může být jen to, že se jednotlivci začnou víc starat. „Myslím, že každý jeden člověk na sebe musí vzít kousek toho břemena nad svůj osobní osud, nad svoji práci, rodinu a ještě se snažit pomoct někde jinde,“ pokračovala Fischerová.

Sama se snaží pomáhat prostřednictvím Českého helsinského výboru. Má dojem, že se touto cestou daří na problémy upozorňovat, ale na druhou stranu podle ní ve společnosti sílí odpor proti neziskovým organizacím a zejména vůči těm, které se zasazují o lidská práva. Neziskové organizace začínají být podle ni vnímány negativně i z toho důvodu, že se stávají předmětem kritiky několika politiků, kteří dávají přednost ekonomickým zájmům nad společenskými tématy.

Více na: https://www.info.cz/cesko/tana-fischerova-varuje-pred-rozpadem-ceskeho-statu-podle-ni-vznika-podhoubi-pro-autoritativni-vladce-10795.html

Komentáře jsou zakázány.