Středoevropské země nepožadují pokuty pro sociální sítě kvůli nesmazání nenávistných příspěvků

Středoevropské země seskupené v takzvané visegrádské čtyřce (V4) v boji proti nenávistným projevům na internetu zatím nehodlají převzít německou úpravu, na jejímž základě hrozí provozovatelům velkých sociálních sítí pokuta, jestliže po upozornění bezodkladně nesmažou nenávistné komentáře či pomluvy.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová, která Českou republiku na jednání zastupovala, řekla, že Česko v současnosti analyzuje zmíněný německý zákon, avšak vylučuje, že by mělo jít Česko cestou cenzury. Už teď jsou podle ní postihovány takové nenávistné projevy na internetu, které jsou trestným činem.

České ministerstvo vnitra ve dřívější koncepci boje proti projevům extremismu a předsudečné nenávisti uvedlo, že je potřeba zintenzivnit úsilí k potírání nenávistných projevů na internetu. Ze zprávy o extremismu za loňský rok totiž například vyplynulo, že na šíření rasistických a xenofobních myšlenek se výrazně podílely weby přinášející konspirační teorie a dezinformace.

Více na: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/zeme-v4-nechteji-pokuty-pro-socialni-site-pokud-nesmazou-pomluvy

Komentáře jsou zakázány.