Štrasburský soud vyzval Česko, aby propustila rodinu z detenčního zařízení

Česko propustí z detenčního zařízení v Bělé-Jezové na Mladoboleslavsku afghánskou rodinu, k jejímuž přemístění do jiného zařízení vyzval české úřady Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Podle ministerstva vnitra nejde o reakci na rozhodnutí tohoto soudu. Pominuly důvody pro zajištění a rodina bude vyhoštěna, sdělilo dnes ministerstvo ČTK.

Štrasburský soud vyzval Česko, aby rodina byla přemístěna do středeční půlnoci. Návrh na vydání předběžného opatření poslala soudu Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). Podle českého ministerstva vnitra rozhodla o propuštění ze zajišťovacího zařízení policie na základě žádosti rodiny. „A to vzhledem k tomu, že pominuly důvody zajištění za účelem realizace správního vyhoštění,“ sdělila ČTK Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra.

Cizinci zatím nemají náhradní doklady a nebyla ověřena jejich totožnost. „I nadále bude cizinecká policie činit kroky za účelem realizace správního vyhoštění,“ doplnila Malá. Rodina tak po propuštění zároveň dostane lhůtu, během které bude muset Česko opustit. V některých případech jsou vyhoštěné cizince odveze na hranice policejní eskorta.

Více na: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/cesko-vyhosti-afghanskou-rodinu-jejiz-pripad-resil-evropsky-soud-neni-vylouceno-ani-vyhosteni-do-afghanistanu-

Komentáře jsou zakázány.