Rozdíly mezi platy můžu a žen v ČR jsou téměř nejvyšší z EU

Platy žen v České republice jsou téměř o 22% menší než platy mužů, čímž se Česká republika řadí mezi státy EU, kde je tato nerovnost jako jedna z nejvyšších. Díky tomuto tak ženy přicházejí průměrně o 80 000 Kč ročně.

 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vidí řešení této situace v prorodinných opatřeních v podobě dětských skupin, mikrojeslí či částečných úvazků. Ministerstvo práce a sociálních věcí rovněž spustilo několik projektů, které se zabývají tímto problémem. Jedním z nich je například projekt 22% k ROVNOSTI, který se zaměřuje na sběr dat v oblasti odměňování a jejich řešení.

„Ta nerovnost zvyšuje u žen riziko chudoby a negativně se odráží i na výši jejich důchodů. Ohrožuje nejen je samotné, ale i jejich děti. Kvůli nerovnému odměňování přicházejí české rodiny v průměru o 6 až 7 tisíc korun měsíčně, což představuje zhruba 80 tisíc za rok,“ okomentovala situaci ministryně Maláčová. 

Více na: https://www.mpsv.cz/files/clanky/34508/opraveno_TZ_Ministryne_Malacova_Zeny_vydelavaji_prumerne_o_80_tisic_korun_rocne_mene_nez_muzi.pdf

Komentáře jsou zakázány.