První osoby ve výkonu trestu domácího vězení dostaly elektronické náramky

Prvním osobám ve výkonu trestu domácího vězení byly nasazeny elektronické náramky, čímž tak budou pod dohledem elektronického systému. Na tento druh monitorovacího systému se čekalo několik let.

Ministr spravedlnosti, Jan Kněžínek, na úvod tiskové konference sdělil: „Opravdu s velkou radostí dnes mohu veřejnosti oznámit, že máme v provozu monitorovací systém pro osoby ve výkonu trestu domácího vězení.  První náramky jsme nainstalovali již minulý týden a vše zatím běží tak, jak má.”

První náramky byly nasazeny už před více než týdnem. K 21. září 2018 specialisté z Probační a mediační služby dokončili instalace zařízení u všech klientů odsouzených k trestu domácího vězení, u kterých v nasazení nic nebránilo. Momentálně je v provozu 45 náramků.

Každý z náramků obsahuje GPS zařízení, pomocí kterého je možné sledovat polohu dané osoby a v případě, že osoba nedodrží stanovené pravidla pohybu, varuje systém dozor Ministerstva spravedlnosti. Výhodou náramků je to, že nebude ještě víc zatěžovaný už tak přetížený vězeňský systém. Dalším významným pozitivem je, že trestána osoba bude nadále v osobním kontaktu s rodinou a bude moct docházet do zaměstnání, což jsou aspekty, které by měly působit proti páchání další trestné činnosti.

Více na  https://portal.justice.cz/Justice2/MS/ms.aspx?j=33&o=23&k=2375&d=361821

Komentáře jsou zakázány.