Proběhla první odborná konference o dětských skupinách

Dne 20. listopadu 2018 se konala první odborná konference o dětských skupinách. Hlavními tématy konference byly legislativní opatření, financování a důležitost sdílení dobré praxe mezi poskytovateli této služby.

Konference byla zahájena ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Účastníci měli v průběhu konference možnost se například dozvědět, jak být dobrým zaměstnavatelem či jak úspěšně adaptovat dítě na nové kolektivní zařízení. Důležitá byla také účast odborníků ze zahraničí, kteří se rovněž podělili o své zkušenosti a celou konferenci pozvedli na mezinárodní úroveň.

MPSV nyní připravuje novelu zákona č. 247/2014 Sb. o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů. Novela cílí na zkvalitnění poskytovaných služeb, zavedení nové služby péče o nejmenší děti, tzv. mikrojeslí, a v souvislosti s podporou těchto služeb také na zavedení národního financování. 

Více na: https://www.mpsv.cz/files/clanky/34600/TZ_-_MPSV_pokracuje_v_podpore_detskych_skupin._Jejich_pocet_nestale_naru.._.pdf

Komentáře jsou zakázány.