Poslanec slovenské krajní pravice Mazurek čelí žalobě kvůli xenofobním výrokům

Včera pokračovalo hlavní líčení s poslancem Národní rady za Kotlebovu stranu Milanem Mazurkem.
Na pracovišti Specializovaného trestního soudu (STS) v Banské Bystrici soudní znalec potvrdil, že Mazurek adresoval nenávistné a hanlivé výroky na adresu romské komunity. Mazurek označil soudního znalce za Žida a jeho názory za zaujaté.

Prokurátor Úřadu speciální prokuratury podal na Mazurka žalobu pro přečin hanobení národa, rasy a přesvědčení zároveň s přečinem podněcování, hanobení a vyhrožování osobám pro jejich příslušnost k některé rase, národu, národnosti, etnické skupině, barvu pleti či původ rodu.

Podle prokurátora zjištění, která přednesl před soudem znalec, odpovídají obžalobě a potvrdily nenávistné a hanlivé výroky poslance na adresu romské komunity, které uvedl v pořadu Rádia Frontinus v říjnu 2016.

Pondělní jednání vyrušovali straničtí přívrženci, kteří pod okny soudu skandovali a výkřiky protestovali proti procesu s příslušníky Kotlebovy strany.

Podle obžaloby Milan Mazurek skutek spáchal jako veřejný činitel. V relaci nazvané Debata na telefonu vystupoval jako poslanec Národní rady a jako člen Výboru pro lidská práva, národnostní menšiny a rovnost pohlaví za politickou stranu Kotleba – Lidová strana Naše Slovensko.

Jednání s poslancem bude pokračovat ve dnech 16. a 18. dubna.

Více na: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/poslanec-slovenske-krajni-pravice-mazurek-celi-zalobe-kvuli-xenofobnim-vyrokum-znalce-oznacil-za-zida-a-obvinil-ze

Komentáře jsou zakázány.