Policie začala prošetřovat nápisy na volebních billboardech v Ústí nad Labem

Policie se zaměřila na ústecké volební billboardy a začala prošetřovat hesla na volebních plakátech dvou ústeckých hnutí Čisté Ústí a Ústecké fórum občanů kvůli možnému spáchání trestného činu šíření nenávisti vůči skupině obyvatel.

Na billboardu Čistého Ústí, jehož lídrem je předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas, stojí: „Neplatit parazitům!“ V podobném stylu je i billboard volebního plakátu UFO: „Město bez parazitů“. Obě hnutí odmítají, že by mělo jít o narážku na Romy.

Policejní mluvčí Alena Bartošová potvrdila, že policie začala nápisy na billboardech vyšetřovat z vlastní iniciativy, aniž by někdo předtím podal trestní oznámení.

Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti, případ okomentoval těmito slovy: “Za parazita považuji člověka, který dlouhé roky nepracuje, žije ze sociálních dávek a nic společnosti nevrací.

Případně politické neziskovky, které inkasují obrovské peníze od státu a nevykonávají nic, co by zlepšilo situaci v sektoru, v němž údajně pracují. Ty také státu nic nepřináší oplátkou.”

Tomáš Vandas byl již v minulosti několikrát obviněn na rasismus a extremismus. Obvinění avšak popírá. Že se slova Vandase dají považovat za extremistické, potvrzuje i politolog Daniel Kroupa z Univerzity J. E. Purkyně a dodává:  „Zažíváme to skutečně i na parlamentní úrovni. Část veřejnosti to vnímá jako normální. Nesmíme tomu podléhat, pokud nechceme, aby se náš národ rozvrátil do nenávistných skupin, jež si budou vyřizovat účty násilím.”

Více na http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/policie-vysetruje-hesla-na-billboardech-v-usti

Komentáře jsou zakázány.