Olympiáda lidských práv – ještě do konce týdne je možné se zúčastnit prvního kola

Na podzim tohoto roku proběhne druhý ročník soutěže pro studenty gymnázií a středních škol, nazvané Olympiáda lidských práv. Školní kolo soutěže probíhá od 1. do 13. října a možnost zúčastnit se jej má jak celá třída pod vedením vyučujícího, tak i jednotlivci pomocí internetu ze svého domova.

Organizátoři chtějí umožnit mladým lidem vyjádřit vlastní názor na uspořádání společnosti, vést dialog s významnými osobnostmi v oblasti lidských práv a atraktivní formou naučit mladé lidi obhajovat a prosazovat rovnost práv pro všechny členy společnosti.

Do projektu se zapojilo mnoho významných a fundovaných osobností z oblasti lidských práv. Ti usednou v odborné porotě, která bude hodnotit práci studentů. V porotě letos usednou osobnosti jako je Jan Bárta (bývalý ředitel nadace ADRA, současný ředitel PR nadace IMPULS), David Ondráčka (ředitel české Transparency International), pan Mark Martin (ředitel Amnesty International v ČR, )akademici jako paní doc. JUDr. Jana Reschová CSc., pan Dr. Vondráček  a další.

Soutěž probíhá dvoukolově:

Školní kolo proběhne od 1. – 13. 10. 2013. Cílem je vypracování formuláře na stránkách www.olpcr.cz. Formulář se skládá ze dvou částí: z otázek o lidsko-právní problematice a následně krátkém zamyšlení na vybrané téma. Obě tyto části jsou stanoveny odbornou porotou. Celkové vyplnění dotazníku by nemělo zabrat více než 40 minut – tedy méně než jednu klasickou vyučovací hodinu.

Finálové kolo, do kterého postoupí nejúspěšnější studenti, se bude konat  25. 11. 2013 a jejich úkolem bude napsat esej, kterou bude posuzovat odborná porota a dále bude  pak následovat ústní prezentace své práce před odbornou porotou.

Soutěžící krom toho, že poznají nové lidi, ověří si své znalosti v oblasti lidských práv, mnohému se přiučí a zúčastní se prestižní soutěže, budou mít i šanci vyhrát hodnotné ceny.

Více informací naleznete na www.olpcr.cz

Olympiáda lidských práv je organizována pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy, Centra OSN v Praze, Českého helsinského výboru, dále nad projektem osobně převzaly záštitu paní senátorka Eliška Wagnerová a paní Prof. PhDr. Vladimíra Dvořáková, CSc.

Celý projekt je pak financován z prostředků poskytnutých Nadací Vodafone ČR, která je hlavním partnerem projektu Olympiády lidských práv České republiky.

Komentáře jsou zakázány.