Nový ministr zdravotnictví bude ministrem pacientů

Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík se zhostí funkce ministra zdravotnictví 1. prosince 2016. Po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem novinářům oznámil, že svůj post vnímá jako post ministra pacientů. Hodlá pak vyhovět přání hlavy státu a vytvořit zákon o hospicích.

Ve zdravotnické branži se podle svých slov pohybuje 28 let a zná všechny lobbistické skupiny. „Teď nastupuje profík v dresu pacientů. Pod mým vedením bude ministerstvo zdravotnictví ministerstvem pacientů. Musím to tak říct,“ řekl Ludvík.

„Musím zamezit tomu, aby plíživě vzrůstala ekonomická spoluúčast pacientů. Protože si opravdu myslím, že první se musí vymést černá zákoutí,“ uvedl Ludvík. Jestli je něco, na co je prý v Česku hrdý, tak je to, že české zdravotnictví je poslední západní směrem na východ. „Přijdete k lékaři a máte jistotu, že ať jste docent nebo zedník, dostanete úplně stejnou péči. To musí zůstat,“ uvedl.

Prioritou je pro něj také konečné schválení antikuřáckého zákona ve Sněmovně a Senátu. „To není zákon proti kuřákům, ale proti kouření. Kouření je zlozvyk, je to nemoc,“ podotkl.

Více na https://www.novinky.cz/domaci/421342-miloslav-ludvik-budu-ministrem-pacientu.html

Komentáře jsou zakázány.