Nová spolupráce státu a soukromého sektoru při zaměstnávání odsouzených

Zástupci Vězeňské služby ČR, Věznice Plzeň a společnosti MEA Metal Applications, s.r.o. stvrdili podpisem Smlouvy o právu stavby a Koncesní smlouvy na výstavbu a provoz výrobní haly spolupráci mezi státním a soukromým sektorem. Jde tak vůbec o první případ spolupráce státu a soukromého sektoru.

„V současné době existuje velké množství odsouzených, které nelze zaměstnat jinak než v rámci střežených pracovišť. Ta jsou umístěna ve stávajících objektech věznic nebo vazebních věznic. Tento ojedinělý projekt nám nyní otevírá další nové možnosti zaměstnávání odsouzených a přináší samozřejmě také důležité a výjimečné propojení státního a soukromého sektoru,“ upřesnil ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

Projekt bude mít velmi důležitý společenský dopad pro následný bezproblémový návrat odsouzených do občanského života po uplynutí jejich trestu.  V provozu bude zaměstnáno téměř 300 odsouzených v třísměnném provozu. Ti se zapracují v profesích svářeč, obsluha lisu, obsluha manipulační techniky a dalších řemeslných zručností v kovovýrobě, které mohou využít, vzhledem k poptávce trhu práce, i po propuštění z výkonu trestu.

Více na: https://www.justice.cz/?clanek=vezni-budou-mit-dalsi-sanci-pracovat-ve-vykonu-trestu

Komentáře jsou zakázány.