Kampaň Právo na dětství

Ministerstvo práce a sociálních věcí zahájilo koncem dubna informační kampaň Právo na dětství. Kampaň má podle MPSV napomoci komplexní změně v zajišťování péče o ohrožené děti a podnítit celospolečenskou diskusi na toto téma a zapojit do systémových změn odbornou i laickou veřejnost. Informace o aktivitách a výstupech kampaně realizované společností McCANN Erickson Prague za 13 749 300 Kč jsou k dispozici na internetové stránce www.pravonadetstvi.cz, kde lze nalézt řadu analýz současného stavu systému péče o ohrožené děti.

Více na http://www.mpsv.cz/files/clanky/20985/TZ_300415a.pdf

Komentáře

Kampaň Právo na dětství — 2 komentáře

 1. Dobrý den,

  práva děti v čr nemají, soudy jim je berou przněním zákonů a usnadňováním si vlastní práce.
  Právo v téhle republice neexistuje, ačkoli ho má každý plná ústa (soudci a sociálka nejvíce).
  Mám velký odpor k těmto institucím a této republice, které jsou opravdu k ničemu. Dovolují a vlastně i podporují týrání dětí, je jim to úplně jedno.
  Dokážete dětem opravdu pomoci? Dokážete změnit přístup soudců? Pochybuji. Proto se dle mého názoru zabýváte pouze něčím populistickým a nesmyslným.

 2. Dobrý den. Myslíte si, že je dobré podporovat biologickou rodinu na úkor zdraví dětí. Jako třeba je styk s bratrem. Když jim to ubližuje tak proč je do toho nutit. To jsou jen výlevy dospělých, kteří se schovávají za to,že dělají vše pro děti. Nemusím chodit daleko, znám 2 situace plus moje osobní zkušenost.
  Pokud biologičtí rodiče dítě týrali, jsou závislí na alkoholu, nebo jiných omamných látkách, tak bych jím úplně uzavřela přístup k dítěti. U pěstounů by dítěti bylo lépe.
  Jen ta morálka společnosti obecně jde do kytiček. Každý by měl začít u sebe a to i média jestli se snaží aby fungoval základ společnosti a tou je FUNGUJÍCÍ RODINA. Je úplně jedno jestli biologická, nebo pěstounská. A ne telenovely, kde je pořad kdo, kde a s kým koho podvedl, zneužil, se rozvedl, atd.