Islám není útočný, to my jsme xenofobové. Táňa Fischerová promlouvá o tom, jak u nás vzrůstá nelidskost a nenávist

Táňa Fischerová promluvila o horkém tématu těchto dní, tedy o imigrantech a kvótách EU kvůli přerozdělování uprchlíků. „I my neseme spoluodpovědnost za stav, z něhož lidé utíkají. A přitom jim na druhou stranu zavíráme vrátka a křičíme, že sem cizáci nepůjdou, jelikož by nám to tady zničili? Tím se ale stáváme nelidskými!“ upozornila v souvislosti s problémem Fischerová v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. A naznačila, kde má svět začít, aby ubylo těch, kteří ze svých domovů prchají.

Principiálně pro kvóty ale nejsem, neboť to je něco zvnějšku, což sice může fungovat, ale i narazit. Problém je totiž v kapacitě jednotlivých zemí. A tady může být obava, že by se k nám mohlo dostat mnohem více lidí, nežli jsme schopni přijmout.

Jsem pro dobrovolné přijímání imigrantů. Naše vláda ale nechce přijímat vůbec nikoho. To je ale nonsens, protože je třeba si uvědomit, že lidé tam jsou vydražďováni, nemají ani už na jídlo, nemají prostě nic a živoří a přežívají. Neutíkají tak z důvodů, že se chtějí mít dobře. A Itálie má už tolik uprchlíků, že dá přece rozum, že je nutné se s ní podělit o pomoc! Za časů války v Bosně u nás přece také pobývali uprchlíci a žádný problém z toho nevznikl. Jenom se tehdy o nich tak masivně nemluvilo. Měli u nás většinou jenom dočasný pobyt, a když tam válka skončila, tak se většina z nich vrátila domů. Jen zbytek u nás pracuje a žije dál. A dokonce úplně v pohodě.

Více na http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Islam-neni-utocny-to-my-jsme-xenofobove-Tana-Fischerova-vazne-promlouva-o-tom-jak-u-nas-vzrusta-nelidskost-a-nenavist-378087

Komentáře

Islám není útočný, to my jsme xenofobové. Táňa Fischerová promlouvá o tom, jak u nás vzrůstá nelidskost a nenávist — 1 komentář

  1. Vyjádřím se pouze k prvnímu odstavci o přijímání uprchlíků z Bosny – zde je ale přehlédnut ten moment, že lidé žijící v Bosně jsou stejné mentality jako my a mají stejný přístupu k životu jako my, uznávají stejné hodnoty jako my, či-li začlenění do společnosti přeci nemohlo způsobit nějaký závažný problém. Kdežto tito imigranti jsou ze zcela jiného kulturního a společenského smýšlení. A zde jaksi k nějakému střetu musí dojít, ne že ne.