Exposlanec Chaloupka dostal podmínku za protiromské výroky

Bývalý poslanec Otto Chaloupka (VV) dostal ve středu půlroční podmíněný trest za své výroky na Facebooku, které podle Obvodního soudu pro Prahu 1 podněcovaly k nenávisti vůči skupině osob. Rozsudek není pravomocný, Chaloupka se na místě odvolal.

Na Facebook Chaloupka mimo jiné napsal: „Slušní lidé dlouho snášeli vaše krádeže, agresivitu a neoprávněné požadavky na další a další výhody.“ V následné diskusi dodal, že „lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochrání ani těžkooděnci“.

„Pokud nesouhlasil s dopisem pana Tomáše, mohl se k němu vyjádřit vhodným způsobem, aniž by používal ironických výrazů a aniž by obviňoval všechny Romy ze sociopatologického chování,” zdůvodnila samosoudkyně Beranová trest, který je na samé dolní hranici zákonné trestní sazby. Dodala, že Chaloupka si musel dosah svého jednání zajisté uvědomit.

Trest odpovídá návrhu státní zástupkyně, která je o vině Chaloupky přesvědčená. „Obsah dopisu zcela jistě nevyznívá jako pokus o uklidnění situace. Právě naopak,” myslí si žalobkyně.

Více na http://www.novinky.cz/krimi/346705-exposlanec-chaloupka-dostal-podminku-za-protiromske-vyroky.html

Komentáře jsou zakázány.