CHC urge official authorities to abolish racist website www.White-Media.info

On 6 November 2014 called Czech Helsinki Committee, together with Amnesty International Czech Republic responsible members of government and other public persons acting on the abolition of racist www.White-Media.info site.

These websites publicly unacceptable various ways decries group of people based on their race, spreads and incites racial hatred. In parallel with this activity on the Web long and consistently challenged individuals and human rights organizations, who must face the attacks of hackers associated around this site. For more see. press releases.

CHC simultaneously sent to the responsible members of the government, ie. Minister of the Interior, Justice, the Minister for Human Rights and the letter to the Prime Minister to immediately cancel the quest for the functioning of a publicly available website www.White-Media.info whose content is contrary to the laws with the international obligations of the Czech Republic in the field of human rights. Letter in PDF format, click here.

Comments

CHC urge official authorities to abolish racist website www.White-Media.info — 3 Comments

 1. Nejsem rasista a znám plno černochů i cikánů se kterýma jsem chodil na pivo i navštěvoval je u nich doma a oni chodili ke mně dokud jsem byl zdráv a nevidím důvod proč bych neměl být informován o děním které naše sdělovací prostředky zamlží nebo úplně zamlčí.Slovenská media dávají úplně jiné a opačné zprávy jak ty naše,Ukrajina,emigranti a atd.Jsem svéprávný a mám plný právo o své informovanosti rozhodovat sám a nepotřebuji aby mě někdo o toto právo připravoval,užil jsem si toho dost za komunistů a doufám,že se Vám ty stránky nepodaří zablokovat.S pozdravem Zdeněk Vopálenský

  • to Svoboda slova: Zajímalo by mě, jak byste reagoval, kdyby White Media šířily pomluvy o Vás a štvaly lidi proti Vám.

   Víte, souhlasím s Voltairovským přístupem “Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu bránit právo to říkat”. Tento přístup samotný je však nekompletní, protože ignoruje skutečnost, že vyřčená slova se mohou stát zbraní. Sama slova sice zabíjet nemohou, ale mohou k zabíjení vést. Stačí jen nespokojená skupina lidí a charismatický řečník, který označí “viníky” a nabídne “řešení”. Nespokojený člověk má tendenci inklinovat k jednoduchým a rychlým řešením, což je přirozené. Kdo z nás se chce mít blbě? Zároveň jsme podle Aristotela “tvorové sociální”, je tedy přirozená i touha někam patřit a srocovat se do skupin podle společných zájmů.

   Ano, můžeme si říci “To je přeci na zodpovědnosti každého z nás, abychom nelhali a neštvali lidi proti sobě”. Mně však tento přístup připadá velice utopický. Kdo z nás je totiž bez viny? Kdo z nás nikdy nelhal? Kdo z nás nikdy nikoho nepomlouval? Ano, malé lži typu “Janča chčije do umyvadla” lze považovat za malé neškodné lži, které způsobují maximálně posměšky a časem se na ně stejně zapomene, ale jak víme, malé neškodné lži mohou přerůst v odporné a nebezpečné lži typu “Židé zabíjejí křesťanské panny”. V kombinaci s vhodným prostředím se pak takováto lež může stát spouštěčem genocidy.

   Na základě předložených argumentů se domnívám, že stejně, jako je trestně stíhán vrah, by měl být trestně stíhán i lhář a pomlouvač, třebaže je to omezení svobody slova. Rovněž se však domnívám, že lež, pomluva, podněcování k útoku a podobné “excesy” by měly být jediné jevy, kterých se omezení svobody slova týká. Mně to nevadí, smysluplně kritizovat se dá i bez použití urážek. 🙂