Vláda při uvolňování restrikcí zapomněla na církve. Duka chce kostely otvírat postupně

Plán uvolňování restrikcí, který dne 14. 4. 2020 představila vláda, se nezmiňoval o náboženských akcích, jako jsou například bohoslužby. Nyní náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula zřejmě přichystá vlastní plán, jak povolit mše, bude na něm spolupracovat s kardinálem Dominikem Dukou.

Po vypuknutí koronavirové krize se ministři včetně premiéra Andreje Babiše veřejně obraceli k Bohu. Přesto to vypadá, že při uvolňování opatření na církve a náboženské akce zapomněli. V harmonogramu, který vláda představila dne 14. dubna 2020 není o povolení bohoslužeb ani zmínka.  Sám premiér Andrej Babiš v České televizi přiznal, že na bohoslužby při rozvolňování zapomněli. A připustil to i vicepremiér a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček na tiskové konferenci. „Již na Ústředním krizovém štábu jsme byli upozorněni, že tam náboženské akce nejsou uvedené, takže předpokládám, že to přinesu na vládu jako podnět z Ústředního krizového štábu,“ doplnil na dotaz Deníku N Hamáček.

Více na https://denikn.cz/341179/vlada-pri-uvolnovani-restrikci-zapomnela-na-cirkve-duka-chce-kostely-otvirat-postupne/?ref=tit

Comments are closed.