Press Release: Representative of the Czech Helsinki Committee protesting against the court ordered the removal of two minor children from his father and against their placement in the diagnostic institute

Sorry, this entry is only available in Česky.

Comments

Press Release: Representative of the Czech Helsinki Committee protesting against the court ordered the removal of two minor children from his father and against their placement in the diagnostic institute — 2 Comments

  1. Děkuji helsinskému výboru, že se těchto případů ujímá a vyjadřuje se k tomuto selhávání státu. Pokud stát neumí zajitit pořádek mezi rodiči a vyhovět zájmům dětí, nesmí to řešit nejhorším činem, kterým je odebrat děti z rodiny. Doživotní trauma, doživotní dopady. Nechápu, že se něco podobného může ve střední Evropě dít.

  2. Typická ukázka práce soudů v ČR. Používají jen spojení “v zájmu dětí” a nikdo se dětí neptá na jejich názor. Ani ten zájem není jasně definovatelný, aby někdo nezneužíval tohoto spojení. Bez pravidel bez systému, bez koncepce – typické pro rozhodování ve věcech týkajících se dětí – naší budoucnosti. Soudci bez zodpovědnosti, nejsou odvolatelní za špatná rozhodnutí, soudní znalci taktéž.

    Pokud otec podal stížnost k veřejné ochránkyni práv, tak ta mu odepíše, že nemůže zasahovat do svobodného rozhodování soudů.

    ČR nechrání děti, ba naopak mnohé likviduje. Bohužel. Kdy už se začnou ozývat organizace hlasitěji?