Comments

Press Release: Call for dismissal of the director of the Department of asylum Tomáš Haišman from office — 24 Comments

 1. Vážená paní Fišerová, ač jste pro mne svého času byla žhavou kandidátkou na post prezidenta naší krásné země, s politováním musím konstatovat, že můj pohár trpělivosti s Vašimi výroky, které jsou bohužel zcela mimo realitu skutečného života, přetekl. Domnívám se, ze nastal čas Vašeho odchodu do ústraní. S přáním všeho dobrého, Petra Chalašová

 2. Oba citované výroky pana Haišmana odpovídají reálné situaci a dokládají, že jako státní úředník je na svém místě oprávněně. Vaši snahu omezovat svobodu projevu považuji za nepřijatelnou o to víc, že se zaštiťujete helsinským procesem, jehož původním cílem bylo svobodu projevu naopak hájit a prosazovat. Text vašeho otevřeného dopisu kromě toho ukazuje základní neznalost mezinárodními úmluvami kodifikovaného pojmu “uprchlík”, což je kořenem celého zmatení jazyků v debatě o současné migrační (nikoliv uprchlické) krizi.

 3. Vždyť má pan Tomáš Haišman PRAVDU!! To jen zaslepenci a zabedněnci nechtějí vidět, co je to za “uprchlíky”! Okupační armáda, která přichází zničit Evropu, její křesťanské hodnoty celý náš právní řád a život, jaký dnes žijeme! Nechci, aby Evropu zaplavovaly statisíce muslimů, kteří opovrhují lidmi bez víry nebo lidmi, kteří vyznávají jinou víru. A nejenže jimi opovrhují, v mnohých případech je i vraždí! Ti, co jim podávají pomocnou ruku, mají na ní krev jejich obětí a souhlasí s genocidou Evropanů!

 4. Vážená paní Fisherová,je sice šlechetné,že chcete pomáhat všem lidem,co se tváří jako uprchlíci,ale bohužel musím souhlasit s panem Haišmanem,že většina z nich váleční uprchlíci nejsou. Toto moje tvrzení opírám o zveřejněné články českého europoslance,který několikrát navštívil uprchlické tábory a došel ke stejnému přesvědčení. Válečným uprchlíkům by se pomoct mělo,ale především v místě jejich pobytu a v místech co nejbližším jejich vyznání atd. Je známo,že láká to do evropy především mladé a zdravé muže. Dále je dokázáno,že je někdo k tomuto činu i popostrkuje. Byly zveřejněny v německu články i s odkazem na adresy,které přímo vyzývají k sexualnímu džihádu na evropských ženách. Celé mi to příjde,jako by někdo pracoval na genocidě bílé rasy,což je trestný čin. Proč se vážená paní Fisherová nezabýváte těmito stránkami? Domnívám se,že český národ vnímá rizika nekontrolované migrace,kdy už bylo i potvrzeno médialně,že sem proudí i příznivci islámského státu či jiní teroristi. Domnívám se,že tento odpor,nemá naprosto nic společného s rasovým podtextem,ale je za tím obava o vlastní budoucnost či v krajních situacích i obava o vlastní život. Pomáhat se musí,ale pomoc nesmí být vynucená či dokonce kriminalizované její odmítání. Ono nelze pomáhat tím stylem,že při té pomoci sami zemřeme. Proč se více nezaměříte na to,aby byla pomoc směřovaná rovným dílem mezi všechny lidi co se nachází v zemích konfliktů či v zemích sousedících? Jak k tomu příjdou ty postižený země,když jim odejdou všichni mladí do evropy? Kdo bude obnovovat jejich země? Kdo se postará o jejich staré občany? Takhle si já pomoc nepředstavuji!!! Prominte ale mám na věc jiný názor než vy a rasa s tím nemá naprosto nic společného a věřím tomu,že ani naprosté většině z nás ne. Jde zde o selský rozum a o situaci do budoucna!!!

 5. Jste normální? To tam měl lhát, aby se Vám to líbilo? Jděte se s takovou nacisticko/komunistickou manýrou vycpat. Chcete lidem předepisovat, co si mají myslet a zakazovat mluvit? Jsem Vaším chováním zhnusen. To jsme se od r 1989 dostali obloukem zase zpět, když člověka za názor a vyslovení pravdy zase budou vyhazovat z práce.

 6. Pan Haišman měl ve všem naprostou pravdu, navíc je to velký profesionál na svém místě. Prosím vás snažně paní Fischerová, prestaňte dělat hlouposti s podobnými dopisy, viz výše. Je to trapné. Lidé, jako je pan Haišman , vládnoucí zdravým rozumem, jsou v současné době daleko potřebnější, než celý Helsinský výbor. Omlouvám se za tvrdá slova, ale cítím to tak. Irena Horešovskâ, designérka, 62 let

 7. Lidé jako paní Fišerová jsou opravdu zcela mimo realitu.
  Ve Švédsku protestují početné muslimské a čerstvě připrchlé enklávy, že si nepřejí, aby se při oslavách hrála Švédská hymna, která je uráží, ponižuje a kterou nectí. Úřady jim vychází vstříc a ti, kteří by si snad národní hymnu o svátku chtěli zazpívat, jsou nařknuti z nacionalismu.
  Toho se doufám, i přes snahu všelijakých Helsinských výborů, nikdy nedožiju.

 8. Absurdita ze strany Helsinek. Kdo jsou Helsinky? Jen zbytečná organizace, která se cpe z našich peněz. Proč považujete Lhoťana bývalého muslima, který poznal Islám zblízka za xenofoba? Takže každý exmuslim je xenofob? Jste fakt retardovaní.

 9. Je dobře, že se paní Fischerová a celý Helsinský výbor vyjádřil, jak se dívá na lidi, kteří přicházejí do Evropy. Helsinský výbor prokázal že žije ve svém absurdním světě hypertrofovaných mýtů o lidských právech, což nemá nic společného s realitou a zdravým rozumem. Je dobře, že Helsinský výbor absurdností svého hodnocení pana Haišmana potvrdil, že názor většiny národa na mohamedánskou invazi je zdravý a správný. Proto si vyjádření Helsinského výboru a zejména slov paní Fišerové vysoce cením. Děkuji!

 10. Vážená paní Fišerová,
  opravdu se stydím že jsem k vám kdy cítil nějaké sympatie.Takovou ubohost bych čekal v sedmdesátých letech, ale v demokracii, tolik let po sametu.Jen proto, že někdo vyjádřil svůj politicky nekorektní názor, i když zřejmě technokraticky správný.To je špatné!

 11. To snad ani nemůže být pravda? Co je to za bolševické praktiky? Kam nás to tihle “lidskoprávníci” chtějí zatáhnout? Zase se budeme bát? Zase budeme muset kývat na diktát “shůry” ? Vždyť ten člověk neřekl nic, co by nebyla pravda. Že se vám to nelíbí, to chápu, to ale není důvod, proč by měl být odvolán z funkce a pranýřován! Hanba vám!

 12. Paní Fišerová já Vás znám z rádia a také jsem Vás volil na prezidentku, proto se pokusím Vám dát radu: zde nejde o to co je správné. To každý ví, že je správné pomáhat druhým a naši občané chudým lidem pomáhají často a v podstatě rádi. Ale jsou zde v této zemi doma. Je to NAŠE země a chceme SAMI spolurozhodovat o jejím osudu. To je přece smysl demokracie, lidé to správně cítí a nelíbí se jim, když bez jejich souhlasu někdo dělá takové zásadní rozhodnutí jako zvaní migrantů. TO je jádro problému. Nejde o to co je lidsky správné, ale jak se (my jako demokratický stát) rozhodneme.
  A Vy jako mluvčí politické instituce buďte prosím také pokornější a vnímejte co naši lidé říkají. NÁM máte sloužit, ne migrantům.

 13. Vážená paní Fišerová a celý výbore,
  tím, že podporujete invazi muslimských migrantů jste to Vy, kdo podporuje hnutí za potlačení lidských práv a svobod. Podporujete náboženství nebo přesněji ideologii, která šíří nenávist k nevěřícím a vyzývá k jejich zabíjení.

 14. Máme tu již dost migrantů a jsou schopny se zařadit do společnosti ( větnamci a ukrajinci atd..). Nová migrační vlna je plná nepřispůsobyvých zakomplexovaných nábožensky svázaných lidí kteří do maši společnosti prostě nepatří. Nejsou schopni dodržovat zákony a normi zemí do kterých vstoupí a tím se stávají vědomími zločinci, tak proč si zvát zločince do domu. Ti kdo to po nás jsou sami zločinci, a to je muj názor i na vaši organizaci HV. Vás je mi líto paní Fischerová , legitimujte domácí násilý na ženách, pedofilii a totalitu a potom mohou přijíti oni migranti o které tak stojíte. Dokud se tak nestane přijdou k nám jen zločinci . Jestli vám jde o revoluci Táňo tak ta pravá teprve přijde. Velká chudina pozře boháče. Nevolim Horáčka je to vexlák minulosti bez pořádnejch koulí.pavel beran

 15. Vazena pani Fiserova,
  po roce 89´ jsem byl jeden z tech,ktery i Vam veril. Veril vsemu,co jste slibovali a veril hlavne tomu,ze to stare bylo v mnohem spatne,ze chceme jit novou a lepsi cestou. jestlize dnes ctu Vas otevreny dopis,nabyvam dojmu,nejen,ze Vy a Vase idoly,nedostaly svym slovum tak hojne troubenym na namestich 89.roku,ale co hur,z Vaseho dopisu na mne primo cisi presne to,co tady bylo a vsichni verili,ze i za pomoci Vas se zmeni. Myslim,ze za takovy dopis by se nestydel zadny predseda jakehokoli tehdejsiho sekretariatu KSC,neb i ty,jako dnes se snazite Vy,meli pravo moci,pravo vstupovat do cehokoli a kamkoli.Vzdy jsem si vazil Helsibkseho vyboru pro to,ze pomahal delal veci potrebne pro ty nejpotrebnejsi.Bohuzel Vy,zrejme z duvodu neznalosti,dnes delate presny opak.A co hur,chcete dokonce stejne jako ty totalitni nomenklatury rozhodovat o lidech,jejichz postoje jsou v kontextu s nazorem teto spolecnosti.
  Byla jste kdysi nositelkou pravdy,z niz jste dnes udala lez. Nebot pravdu uznavate pouze tu svoji,cimz z demokratickeho pohledu ji deformujete na jasnou lez.

 16. Paní Fišerová by se měla držet jako správný švec svého kopyta – tedy herectví. Jak si vůbec může dovolit někomu předepisovat, co si může či nemůže myslet, co může či nemůže říkat, kam si může sednout. Bylo by potřeba, aby takových neohrožených státních úředníků, jako je Tomáš Haišman, bylo co nejvíce a vypadli slouhové současné linie EU typu Slávek Sobotka. Paní Fišerová by si zajisté nenakvartýrovala do svého bytu nějakého muslima, aby ho integrovala do své rodiny (živila, naučila česky, naučila zdejší zvyky, aby chudáček nebyl frustrovaný, a hlavně aby ho přesvědčila zapojit se do řádného pracovního procesu) a tím pádem do naší společnosti. Nejspíše by se jí záhy nepěkně odvděčil, i když není žádná sexbomba.