Comments

Press Release: Opinion of the Czech Helsinki Committee, the refugee situation — 3 Comments

 1. Už mám vyloženě odpor k těmto zprávám na téma ,,jak jsme v Čechách xenofobní” Členové představenstva ČHV, není Vám z toho co píšete zle ? Nemáte těžké svědomí ? Viděli jste alespoň některé z mnoha videí jak v sousedních zemích doplácí na multikulti ? Co takhle dokument ČT o člověku, který se infiltroval do Pražské mešity ? https://m.youtube.com/watch?v=m3_eXJUe398
  Nechci být zbytečně skeptický, ale čekají nás těžké časy a měli bychom my, neislámisti držet spolu. Hezký den. MT

 2. Dobrý den,
  zrovna jsem na služební cestě v Berlíně a nemám pocit, že by tu multi-kulti byl nějaký extrémní problém; to samé v Londýně.
  Jistě, určité komplikace to přináší, ale život je přeci o tom snažit se hledat cesty, v tomto případě k oboustranně prospěšnému soužití a ne o tom stavět kolem sebe zdi a omotávat se ostnatým drátem.
  Je to opravdu k pláči/smíchu – zbytky Berlínské zdi ještě stojí a už bychom tu chtěli mít novou.
  A to ani nemluvím o chybějící empatii a odpornému cynismu, který se jak hnědý smrad rozlézá po myslích lidí.
  Takže; díky moc za vaši iniciativu navzdory všem odvážným českým světem protřelým islamobijcům.
  Aleš Slavíček

 3. MT, pokud někdo z nás, signatářů stanoviska má špatné svědomí, tak rozhodně ne proto, že jsme se zastali běženců a kritizovali české úřady za chování k nim.

  Já osobně jsem hrdý na to, že se držím osvědčených evropských tradičních hodnot pomoci bližním v nouzi a solidarity. A je mi smutno z nahnědlých bojůvek, které rozvracejí tradční křesťanské a humanistické hodnoty naší civilizace.

  Zkuste se rovněž podívat do nějakého slovníku, co znamená slovo “islamista”.

  Soužití lidí různých kultur je, Aleši Slavíčku nesnadné. Ale společně, Vy i já, a myslím, že i další členové ČHV vidíme teď jako první pomoc v nouzi. Proto díky, že jste se zapojil do debaty.

  Pokud by se nějaký okruh těchto lidí u nás natrvalo usadil, musí se řešit nesnadné otázky sociální péče o ně (podle Listiny základních práv a svbod na celou řadu sociálních služeb státu mají nárok jen čeští občané), plnění povinné školní docházky pro jejich děti atd. Velmi by mne zajímalo, myslí-li vláda i na to.