Tajná kampaň ve prospěch Číny. Zde je šest otázek, na které dosud chybí jasná odpověď

Sněmovna ve čtvrtek znovu odložila debatu o zřízení vyšetřovací komisi, která by prověřila mimo jiné snahy o manipulace ve prospěch Číny. Aktuálně.cz přináší analýzu nezodpovězených otázek ohledně tajné kampaně firmy Home Credit, která podle zjištění redakce platila za vylepšení obrazu rudé Číny v Česku. Které politiky podporovala? A pokračuje kampaň i nadále?

Úvěrová firma Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera skrytě prostřednictvím PR agentury podporovala rozsáhlou síť politiků, ekonomů či nezávisle se tvářících sinologů s cílem zlepšit obraz rudé Číny v Česku. Deník Aktuálně.cz přišel s tímto zjištěním v polovině prosince. Navzdory varování BIS před vlivovými operacemi ve prospěch komunistické mocnosti zaplatil Home Credit minimálně za 2000 hodin práce PR agentuře C&B Reputation Management.

Ve čtvrtek měli poslanci hlasovat, zda vytvoří speciální sněmovní vyšetřovací komisi, která by vliv zahraničních mocností v Česku zkoumala. Svou ideu po zjištěních Aktuálně.cz oživila poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Pro jsou i Piráti. Zda ve sněmovně komise skutečně vznikne, ale zdaleka není jasné. Proti se staví ANO, KSČM či SPD. Nyní je ve hře varianta, že vznikne běžná komise, která bude řešit hybridní hrozby.

Na program by se mohla dostat i kauza Home Credit. On ani jí najatá agentura C&B pořád řadu zásadních věcí spojených s kauzou nevysvětlily. Aktuálně.cz přináší souhrn nejdůležitějších otázek, na které dosud chybí jasná odpověď.

Více na https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/tajnou-kampan-ve-prospech-ciny-resi-snemovna-home-credit-jej/r~ea36352e41b711ea8776ac1f6b220ee8/

Comments are closed.