Domovy pro seniory na jihu Moravy mají plnou kapacitu

V jihomoravském kraji čeká skoro dva a půl tisíce seniorů na umístění do domova pro seniory nebo domova se zvláštním režimem. Kapacita mnohých zařízení je plná, obce na jihu Moravy proto žádají o dotace, které by pomohly s výstavbou nových zařízení.  Na výstavbu pečovatelských a komunitních domů pro seniory přispělo Ministerstvo pro místní rozvoj v roce 2018 250 milionů korun.

Celou situaci komplikoval ještě nepřehledný systém související s více přihláškami do různých zařízení od jednoho zájemce. Nyní je ale využíván nový systém, který sociální pracovníky upozorní na to, že si senior zažádal o místo ve více domovech. V případě, kdy o místo v domově pro seniory či v domově se zvláštním režimem žádá více seniorů, rozhodují ještě další kritéria jako věk, bydliště, výše příspěvku na péči a taky datum podání žádosti. 

O příspěvek na komunitní domy a pečovatelské byty pro rok 2019 můžou obce žádat do 1. února 2019. Úspěšné projekty pak vyhlásí Ministerstvo pro místní rozvoj na jaře 2019.

Více na:https://www.dustojnestarnuti.cz/clanky/domovy-pro-seniory-nemaji-dostatek-mist-s-vystavbou-novych-zarizeni-pomahaji-dotace/

Comments are closed.