Domov bez štěnic a stresu. První radnice dostala všechny děti pryč z ubytoven

Na ubytovnách po celé zemi žije nedobrovolně přes dva tisíce rodin, které tam vychovávají víc než dva a půl tisíce dětí. Pobyt na ubytovně má ale špatný vliv na fungování rodiny i zdraví a prospěch dětí. Jen jedna radnice v Česku dokázala všechny děti z ubytoven nastěhovat do bytů. Do Prahy 7 nyní jezdí zástupci jiných měst pro rady jak postupovat.

Tomáš Bříza má devět dětí. Sedm se svojí ženou Jiřinou, syna z předchozího vztahu a dospělou dceru, která žije s vlastní rodinou. Pracuje jako opravář kolejí u Dopravního podniku, Jiřina vykládá zboží v supermarketu Albert.
Před dvěma lety měli radost, když našli majitele, který jim pronajal domek v chatové kolonii za Prahou a chtěl dopředu jen jeden nájem. Jenže tři týdny poté, co se všichni do domku nastěhovali, najednou přišel v půl sedmé večer s tím, že rodina musí okamžitě pryč.
„Neměli jsme kam jít a ubytovna byla naše jediná možnost. Sbalili jsme věci a za vrácenou kauci si předplatili na týden ubytovnu. Ledničku a pračku jsme rychle prodali, protože jsme je neměli kam dát, část dětí jsem nastěhoval k dceři a zbytek nás šel na ubytovnu. Nevěděli jsme, co bude dál, bylo to hrozné,“ vzpomíná čtyřiačtyřicetiletý Bříza.

Více na https://denikn.cz/204255/domov-bez-stenic-a-stresu-prvni-radnice-dostala-vsechny-deti-pryc-z-ubytoven/?ref=list

Komentáře jsou zakázány.