Desetinu obyvatel v ČR ohrožuje chudoba

Ministerstvo práce a sociálních věcí předložilo vládě zprávu o příjmech a výdajích českých domácností. Statistiky příjmové a výdajové situace domácností ČR dokládají příznivý hospodářský růst české ekonomiky. Nezohledňují ale domácnosti, které žijí na pokraji chudoby.

„Přestože je ekonomika v posledních dvou letech ve výborné kondici, stále je tu významný podíl domácností, které si nemohou dovolit neočekávaný výdaj kolem deseti tisíc korun, a těch je zhruba třetina. I přes minimální nezaměstnanost si pětina rodin nemůže dovolit týdenní dovolenou mimo domov. S příjmy s menšími či většími obtížemi vychází kolem 60 % rodin, a pro převážnou většinu rodin představují náklady na bydlení významnou zátěž. Kolem milionu lidí je stále ohroženo příjmovou chudobou. To jsou hlavní argumenty, proč budeme prosazovat změny jako je prorodinný balíček,“ dodala ministryně Jana Maláčová.

Více na: https://www.mpsv.cz/files/clanky/35115/TZ_-_Podle_statistik_jsou_na_tom_ceske_domacnosti_dobre._Desetinu_obyvatel_ale_ohrozuje_chudoba.pdf

Komentáře jsou zakázány.