Brno pokračuje v ojedinělém projektu sdíleného bydlení seniorů

Šestnáct nových obyvatel se během prázdnin nastěhuje do opravených bytů na Zámečnické ulici. Město pokračuje v ojedinělém projektu sdíleného bydlení seniorů. Do rekonstrukce čtyř bytů investovalo více než 10 milionů korun.      

Soukromí vlastního pokoje a zároveň společnost dalších vrstevníků. To je základ projektu sdíleného bydlení seniorů, jehož je Brno v České republice průkopníkem. „Každý senior má k dispozici svůj vlastní, pronajímatelem již částečně zařízený pokoj. Díky tomu má dostatek soukromí, ale blízkost dalších vrstevníků zároveň posiluje celkový pocit bezpečnosti a spokojenosti seniorů a zmírňuje pocity osamělosti. Výhodou je i vzájemná pomoc anebo sdílení služeb ve společných prostorách. V neposlední řadě se snižují jejich náklady na bydlení,“ popsal náměstek pro oblast bydlení Oliver Pospíšil.

V témže domě už jedno sdílené bydlení seniorů funguje od roku 2016. V devíti pokojích žije deset obyvatel, mužů i žen. K dispozici mají nejen společenskou místnost, ale také sociální zařízení zvlášť pro mužské i ženské osazenstvo. „Zatím jsme nemuseli řešit žádné konflikty. Je to i tím, že mohou využít soukromí svého pokoje, ale mají zároveň prostor, kde se mohou všichni sejít. Oslavují spolu narozeniny, svátky, Vánoce nebo Silvestr,“ přiblížila vedoucí Sdíleného bydlení pro seniory Denisa Řeřuchová.

V případě zájmu je možné se do projektu přihlásit či se o něm dozvědět více informací kliknutím na tento odkaz: https://www.brno.cz/obcan/potrebuji-si-vyridit/potrebuji-si-vyridit/?idzs=425.

Více na: https://socialnipolitika.eu/2019/06/brno-pokracuje-v-ojedinelem-projektu-sdileneho-bydleni-senioru-do-opravenych-bytu-se-behem-prazdnin-nastehuje-sestnact-novych-obyvatel/

Komentáře jsou zakázány.